HDA ENERJİ, Sayaç sektörünün vazgeçilmez lider markası EVE ile uzun yıllara dayanan işbirliği sonucunda tüm sektörün güvendiği bir pil tedarikçisi konumundadır. Pil hücrelerinin haricinde akıllı sayaçlar için sensör, motor, lcd ve konnektör gibi bir çok elektronik komponent elemanının tedariğini de sağlamaktadır.

AKILLI SAYAÇ ÇÖZÜMLERİ

  • Geniş çalışma sıcaklığı aralığına (-60 oC – +85 oC) sahip, 20 yıla kadar çalışma ömürlü, düşük deşarj akımlı (%0,7) pil çözümleri
  • Sensör, Motor, Switch, Anten, Konnektör & Kablo, v.b. sayaç aksesuarları
  • LCD Gösterge, PCB, Trafo, Entegre Chip, Diyot, Süper Kapasitör,
  • Transistör v.b. her türlü elektronik komponent çeşitleri
  • Ana Entegre ve ölçüm entegresi çözümleri

AKILLI SAYAÇ

Akıllı sayaçlar, elektrik, su, doğalgaz gibi enerji kaynaklarının tüketim ölçümlerinin yapıldığı cihazlardır ve çoğunlukla elektrik enerjisi ile çalışırlar. Bu cihazlarda, enerji kesintisi durumunda acil durum önlemi olarak veya cihazın normal çalışmasını sürdürebilmek amacıyla yedek güç kaynağı olarak piller kullanılır.

Akıllı sayaçlarda kullanılan piller genellikle lityum pil teknolojisine sahip olan ve düşük deşarj hızı (low discharge rate) ile uzun süreli kullanım ömrü sağlayan pillerdir. Bu tür piller genellikle Primer yani “tek kullanımlık” pillerdir. Pillerin ömrü bittiğinde kullanılmaz hale gelir ve değiştirilmeleri gerekir.

Pillerin kullanım ömrü, sayaçların çalışma süresini belirler ve kullanılan pillerin kalitesi ve kapasitesi gibi faktörlere bağlı olarak değişebilir. Bazı akıllı sayaçlar, pillerin yerine şarj edilebilir bataryalar kullanarak daha uzun kullanım ömrü sağlayabilirler.

Diğer Uygulama Alanları

Sınırlara bağlı kalmadan, onları aşmaktan gurur duyuyoruz.
IoT uygulamaları modern çağımızda kullanılan akıllı sistemler bütününe denir, HDA Enerji IoT uygulamaları.

IoT UYGULAMALARI

HDA Enerji, müşteriye özel çözüm üretme prensibi ile sizlere Enerji Depolama Çözümleri sunuyor.

ENERJİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

HDA Enerji, kurumlara özel talepler ile kurumsal çözümler sunuyor. Başta pil uygulamaları olmak çevreci çözümler.

KURUMSAL ÇÖZÜMLER