E-MOBILITY

HDA ENERJİ, E-Mobilite kapsamında gittikçe yaygın olmaya başlayan bir çok uygulamada kullanılmakta olan en etkili pil ürünlerinin tedariğini sektör üreticilerine sağladığı gibi, grup şirketi olan HDA POWER bünyesi altında kendi markası ile de üretmektedir. AGV, Golf, Forklift, Dron, E-Bike, Robot sistemleri gibi çeşitli uygulama alanlarında LiFePO4 ve NMC ürün grupları kullanılmaktadır.

E-MOBILITY ÇÖZÜMLERİ

32700 6000mAh, 26650 4000mAh, LFP50Ah, 105Ah ve 280Ah Prizmatik 3,2V LiFePO4 hücreler
18650 ( 2000mAh, 2500mAh, 2600mAh ve 3200mAh ) silindirik NMC hücreler

LiFePO4 ve NMC PİLLER

Elektrik enerjisi kaynağı olarak kullanılan batarya paketlerinde, uygulama cinsine ve uygulamalarda kullanılan motorların yapısına göre LiFePO4 veya NMC hücreler tercih edilir. Her iki hücrenin birbirine göre artı ve eksi özellikleri olduğundan kullanılacak hücre tipi, uygulama türüne ve risk faktörlerine bağlı olarak seçilir. LFP lityum piller, uzun çevrim ömrü ve yüksek sıcaklığa karşı iyi direnci ile daha güvenlidir ve NMC/NCA lityum piller ise yüksek enerji yoğunluğuna, hafifliğe, şarjda verimliliğe ve düşük sıcaklığa karşı iyi bir dirence sahiptir. Bu farklılıklar, onları çeşitli uygulamalar için pazarda iki ana seçenek haline getirir.

LiFePO4 Lityum demir fosfat piller, NMC pillere göre daha güvenlidir, mükemmel termal kararlılık performansı sunar. Bu tür piller, diğer Lityum İyon pillerden daha güvenli, dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları nedeniyle popülerdir. Az ısı yayması nedeniyle daha büyük hücre tasarımında kullanılabilirler. LiFePO4 pillerde fosfat kimyası daha uzun bir yaşam döngüsü sunar.

NMC pilleri, LFP pillere göre daha yüksek bir enerji yoğunluğuna sahiptir. Bu, daha yüksek kapasiteli bir performans seçeneği elde edilmesini sağlar. Bu nedenle özellikle daha uzun süreli deşarj ve uzun ömür döngüsü gereksinimi olan araç uygulamalarında NMC türü hücreler tercih edilir. Bununla birlikte anlık güçlü tork değeri gerektiren delme, kesme vs gibi uygulamalarda da sağladığı deşarj akımı değerine göre uygun olan NMC hücreler kullanılır.

Diğer Uygulama Alanları

Sınırlara bağlı kalmadan, onları aşmaktan gurur duyuyoruz.
IoT uygulamaları modern çağımızda kullanılan akıllı sistemler bütününe denir, HDA Enerji IoT uygulamaları.

IoT UYGULAMALARI

HDA Enerji, müşteriye özel çözüm üretme prensibi ile sizlere Enerji Depolama Çözümleri sunuyor.

ENERJİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

HDA Enerji, kurumlara özel talepler ile kurumsal çözümler sunuyor. Başta pil uygulamaları olmak çevreci çözümler.

KURUMSAL ÇÖZÜMLER