Enerji Depolama Çözümleri

Bir enerji formunu başka bir enerjiye dönüştürülmesine enerji depolama denir. Aynı zamanda bir enerjinin yeniden kullanılmak üzere saklanması olarak da açıklanabilir. Genellikle enerji depolama yöntemleri; mekanik, elektromanyetik, kimyasal gibi birçok unsuru kapsar. Günümüzde daha çok mekanik, termal ve elektrokimyasal alanda yaygındır. Bu teknoloji sayesinde enerjinin tekrar kullanılmasına bir kapı açılır.

Biz, HDA firması olarak enerji depolama çözümleri ile hizmetinizdeyiz. Uzun zamandan beri bu sektörde en fazla tercih edilen firma olmanın gururuyla hizmetlerimizi en iyi şekilde sunma çabasındayız. Enerjinin tekrar kullanılması için verdiğimiz hizmetleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 • Elektrikli araba uygulamaları
 • Araba uygulamaları
 • Geri Dönüşüm
 • Enerji depolama sistemleri

Firmamız ürettiği çözümlerle hayatınızı kolaylaştıracak hizmeti, profesyonel ekibiyle güvenilir bir şekilde vermektedir.

Neden Enerji Depolama?

Günümüz teknolojisinde enerji depolama, son derece önemli bir gerekliliktir. Bu sayede üretilen enerji defalarca kullanılabilir. Diğer yadan çevreye karşı zararı olabilecek maddelerin geri dönüşümü de sağlanmaktadır. Ayrıca atık enerjinin geri kazandırılması enerjinin verimli hale gelmesini sağlar. Daha çok yakıt kullanmaya da engel olur. Bu da enerjinin sürdürülebilirliğine olumlu bir katkıda bulunmaktadır.

HDA Enerji olarak hem çevremize hem de ülke ekonomimize destek veriyoruz. Çünkü yapmış olduğumuz çalışmalar sayesinde santrallerin maliyetlerini en aza indiriyoruz. Ayrıca geri dönüşüm hizmetimizle tekrar kullanılacak malzemeleri hayata kazandırıyoruz. Farklı alanlarda yeniden değerlendirilecek ürünler satışa sunuyor, böylece yapılan ihracat çalışmalarıyla ülkemize döviz girmesi için fayda sağlıyoruz. Kısacası, enerji depolama teknolojileri sayesinde önemli avantajlar elde edebiliyoruz.

Enerji Depolama Çözümlerinin Avantajları

Günümüzde uygulanan enerji depolama çözümleri ile enerji maliyetleri düşürülmektedir. Yine, talep yükü de kontrol edilebilmektedir. Ayrıca bu sistemin tek amacı, sadece yerel kontrolü sağlamak değildir. Aynı zamanda ulusal şebekenin de koordineli bir şekilde kontrolünü gerçekleştirmektir. Genel anlamda depolama çözümleri aşağıdaki avantajlara sahiptir:

 • Mevsimsel, günlük veya haftalık olarak ayrılabilir. Dolayısıyla talep yüküne ve yük profiline uygun şekilde ihtiyaca yönelik çalışabilir.
 • Yenilenebilir enerji kaynaklarının dağınık üretimden kesintili üretime kadar her profile yanıt verir.
 • Şarj ve deşarj sürecinde oluşabilen kayıpları en az seviyeye indirir.
 • Gelişmiş pil yönetimiyle çok daha uzun ömürlüdür.
 • Gelişmiş teknolojisiyle çok daha çevreci ve güvenlidir.

Yukarıdakilerin yanı sıra enerji depolama, işletim performansı ve dayanıklılığı ve esnekliği arttırır. Bu sayede rüzgar ve güneş ile gerçekleşen kesikli enerjinin olumsuzluklarının önüne geçer. Çünkü bu enerji kaynakları, günün belirli saatlerinde elektriği kesmektedir. Bu teknoloji sayesinde ise elektrik depolama ile sorunun ortaya çıkması en aza iner.

HDA Enerji Depolama Çözümleri

Firmamız HDA Enerji, birçok projesini tamamlayarak başarılara imza atmıştır. Sunmuş olduğu hizmetlerle de çevreye ve ekonomiye hala daha katkı sağlamaktadır. Bunlar arasında lityum iyon pil, elektrikli araba sistemleri gibi çalışmalar yer almaktadır. Ayrıca uygun fiyatlarla hizmet veren firmamız, sektörün önde gelen ismi olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Araç Uygulamaları

HDA Enerji olarak, EVE partnerliğimizle, ticari elektrikli araba akü projelerine, güvenli ve
güvenilir akü projeleri sunabilmekteyiz. Ürünler, lojistik araçlar, ağır kamyonlar, otobüsler, temizlik araçları, hava çalışma platformları, traktörler, forkliftler, yolcu gemileri, yolcu silindirleri ve diğer alanlarda yaygın ve olgun bir şekilde kullanılmaktadır.

 • Çok uzun kullanım ömrü
 • Hızlı şarj süresi
 • GPS Uygulamaları ve Haberleşme çözümleri, GSM/GPRS, Ethernet, IoT, NB-IoT, LORA, v.b.
 • Her türlü hava koşulunda, her türlü sıcaklık ortamında kullanım
 • Güvenli kullanım

HDA Enerji, Araç uygulamları için Akıllı pil ve teknolojik çözümler sunmaktadır.
HDA Enerji, araç uygulamaları için teknolojik, yenilikçi ve akıllı çözümler sunar.

Enerji Depolama Sistemleri

HDA Enerji olarak, EVE partnerliğimizle, yüksek güvenlikli ve uygun maliyetli Lityum İyon pil depolama sistemleri sunmaktadır. EVE, yüksek güvenlikli ve uygun maliyetli lityum iyon pil depolama sistemi sağlamayı taahhüt etmiştir. 1500V sıvı soğutmalı ESS, Telekom için 48V serisi pil sistemi, 48V düşük voltaj ve 200V yüksek voltaj konut ESS entegre pil çözümleri ile EVE, küresel bir çekirdek ESS çözüm sağlayıcısı haline gelmiştir.

 • Uzun çevrim ömrü
 • UL1973, UL9540A, GB/T 36276, CCS, DNV, IEC62619, CE, TLC, UN38.3 ve Class 9 sismik sertifika, v.b. test belgeleri.
 • Ürünler, IDC (Entegre Veri Merkezi), iletişim baz istasyonu ve elektrikli gemiler ve diğer uygulama senaryolarını içeren enerji üretimi, iletimi ve son kullanıcı tarafındaki uygulamalarda ESS’yi kapsamaktadır.
 • Telecom ESS
 • Şarj istasyonu ESS
 • Konut ESS

Geri Dönüşüm

HDA Enerji olarak, EVE partnerliğimizle, lityum iyon pillerin geri dönüşümü için lider bir teknoloji oluşturuyoruz. Düşük karbonlu ve çevre dostu konseptimiz ile, döngüsel ekonomi altında ``atık lityum piller - kimyasal malzemeler - pil malzemeleri - lityum piller`` yeşil bir tedarik zinciri oluşturmayı hedefliyoruz.

Diğer Uygulama Alanları

Sınırlara bağlı kalmadan, onları aşmaktan gurur duyuyoruz.
IoT uygulamaları modern çağımızda kullanılan akıllı sistemler bütününe denir, HDA Enerji IoT uygulamaları.

IoT UYGULAMALARI

HDA Enerji, müşteriye özel çözüm üretme prensibi ile sizlere Enerji Depolama Çözümleri sunuyor.

ENERJİ DEPOLAMA ÇÖZÜMLERİ

HDA Enerji, kurumlara özel talepler ile kurumsal çözümler sunuyor. Başta pil uygulamaları olmak çevreci çözümler.

KURUMSAL ÇÖZÜMLER